Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663Wielka flota w środku lądu - wystawa modeli Tomasza Guza Drukuj Email
piątek, 14 października 2011 00:00

Wystawa modeli Tomasza Guza14 października 2011 r. w budynku muzeum odbyło się uroczyste otwarcie wystawy modeli Tomasza Guza. Autor wystawy modelarstwem pasjonuje się odkąd zrozumiał do czego służą nożyczki i klej. Ponieważ jest pasjonatem morza i wszystkiego co z nim związane, klei modele okrętów. Jego największą przygodą z morzem było ukończenie szkoły morskiej i praca w maszynowni statku pod polską banderą. Tam również nie zapomniał o swojej pasji. Chodził, zaglądał po zakamarkach, coś odmierzał, rysował, aż zaczęto podejrzewać "że coś knuje". Jakież było zdziwienie załogi, gdy okazało się, że projektuje i skleja model jednostki, na której pracuje.

Więcej…
 
XV Przegląd Twórczości Ludowej w budynku Muzeum Drukuj Email
poniedziałek, 10 października 2011 00:00

 

XV Przegląd Twórczości Ludowej
Więcej…
 
Wystawa "Ludowe kowalstwo artystyczne w powiecie krasnostawskim" Drukuj Email
piątek, 30 września 2011 00:00

E. Bychawski, Zaklęta Kobieta ze skrzydłamiW dniu 29 września 2011 r. w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Ludowe kowalstwo artystyczne w powiecie krasnostawskim". Na wystawie zaprezentowano ok.130 wyrobów ludowego kowalstwa artystycznego ze zbiorów muzeum. Można je podzielić na dwie grupy: przedmioty tradycyjne oraz przedmioty dekoracyjne.

Pierwsza grupa wyrobów charakteryzuje się różnorodnością form i pięknymi dekoracjami. Wyróżniają się w niej przedmioty wykonane w latach 60-tych i 70-tych XX w. przez następujących kowali: Józefa Gaworczuka, Jana Białka, Stanisława Pawłowskiego i Eugeniusza Psujka z Krasnegostawu, Antoniego Kasprzaka z Kol. Rońsko k/ Krasnegostawu, Władysława i Bronisława Pawłowskich z Wólki Orłowskiej, Adolfa Sędziaka z Żółkiewki, Leona Chodorowskiego z Olchowca oraz Edwarda Bychawskiego i Władysława Kulimowskiego z Borowa.

Więcej…
 
Wystawa - Krasnystaw w malarstwie Antoniego Teslara Drukuj Email
piątek, 19 sierpnia 2011 00:00

Obrazy Antoniego TeslaraMuzeum Regionalne w Krasnymstawie przygotowało nową interesującą wystawę. W saloniku obok refektarza można oglądać obrazy autorstwa Antoniego Teslara namalowane podczas jego pobytu w Krasnymstawie w 1941 roku. Prace te wykonane zostały zarówno techniką gwaszu na kartonie jak i farbami olejnymi na płótnie.

Artysta (urodzony 26 maja 1898 w Krzeszowicach, zmarł 13 września 1972 w Warszawie) przedstawił na nich m.in. panoramę Krasnegostawu od strony łąk oraz widok Krakowskiego Przedmieścia. Wśród prezentowanych dzieł jest także ostatnio pozyskany obraz ukazujący płynącą przez Krasnystaw rzekę Żółkiewkę.

Więcej…
 
Wystawa rzeźby Gustawa Hadyny i Stanisława Romańczuka Drukuj Email
wtorek, 16 sierpnia 2011 01:00

2011 Wystawa rzeźbyW piątek 12 sierpnia 2011 roku na dziedzińcu muzeum odbyło się uroczyste otwarcie czasowej wystawy dwóch artystów rzeźbiarzy Gustawa Hadyny (ur.1946 r.) i Stanisława Romańczuka (ur.1945 r.). Obaj autorzy ukończyli Warszawską Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby, a głównym tematem ich zainteresowań jest człowiek.

Na ekspozycji zaprezentowano 23 obiekty. Można wśród nich zobaczyć rzeźby przedstawiające m.in. ukrzyżowanego Chrystusa, polskich królów Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę, wybitnego malarza symbolistę Jacka Malczewskiego oraz papieża Jana Pawła II.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 20 z 21

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2018/2019 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy