"Muzeum prezentuje!" - finał konkursu plastycznego Drukuj Email
czwartek, 31 stycznia 2019 00:00

Finał konkursu plastycznego 29 stycznia 2019 roku w siedzibie Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbył się finał konkursu plastycznego skierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Krasnystaw, organizowanego przez krasnostawskie muzeum. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: "Muzeum prezentuje!", a zadaniem uczestników było przedstawienie w dowolnej technice plastycznej tematu, dzieła, artysty bądź zjawiska/epoki artystycznej lub innego interesującego zagadnienia, jako propozycji utworzenia tematycznej wystawy, która mogłaby zostać zrealizowana w przestrzeni muzealnej. Celem konkursu było natomiast zachęcenie młodych osób do odwiedzania muzeum, rozszerzenie oferty edukacyjnej dla szkół, a także rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.

W konkursie wzięło udział 57 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu krasnostawskiego, a koordynatorem działań konkursowych była Pani Maja Toczona-Wal pracownik muzeum. Jury w składzie: Maja Toczona-Wal, Mateusz Soroka, Konrad Grochecki i Elżbieta Sobczuk spośród nadesłanych prac wyłoniło trzech laureatów oraz wyróżniło jedenaście rysunków, obrazów i prac przestrzennych.

Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym wręczyli Starosta Powiatu Krasnostawskiego Andrzej Leńczuk, Kierownik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krasnystaw Radosław Dąbrowski oraz dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie Marek Majewski. Wspaniałą oprawę muzyczną wydarzenia zapewniły wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie.

PRACE NAGRODZONE

miejsce I: Julia Skubisz - za pracę będącą interpretacją obrazu Nikifora Krynickiego "Malarz w drodze do pracy" wskazującą na niezwykle dojrzały styl młodej artystki.

miejsce II: Sebastian Łukasik, który wykonał pracę przestrzenną zatytułowaną "Świat Wikingów - Drakkar" - za interesującą technikę i niebanalny temat proponowanej wystawy

miejsce III: Zuzia Ślusarczyk, która namalowała obraz zatytułowany "Mój artysta Vincent", za niemal idealne naśladownictwo stylu przedstawionego artysty.

Sponsorami nagród byli:

Bank Spółdzielczy w Izbicy

Cukrownia Krasnystaw

Powiat Krasnystaw

Gmina Krasnystaw

Profmed - Klinika Grabczak

Zakład Optyczny "Okularnik" - Maja Wolszczyk

Sklep plastyczny "Alicja" - Krystyna Mojska

Auto-naprawa - Monika Laskowska

Artkomnet - Artur Bak

Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Krasnystaw - Robert Kościuk